סיור אל הכפר ג'ת השוכן על גבעה מצוקית בלב הוואדיות, בו נכיר את צפונותיו ואת ההיסטוריה בת מאות השנים הטמונה בין סמטאותיו.

נכסה בצל האלון העצום והמקודש של אבו ערוס, נסייר בסמטאות גרעין הכפר העתיק, נכיר את סגנון החיים בכפר בעבר ונבקר בבית בן מאות שנים.

נתארח בגינת המרפא האורגנית של רשא, נתכבד בתה צמחים ונשמע ממנה על צמחי מרפא ותבלין ועל חליטות התה הבריאותיות שהיא מכינה.
נכיר את סיפורו של הגיבור המקומי והלאומי, מזיאד המכונה יגאל, שהציל את נצורי יחיעם מרעב בהיותו בן עשר וזכה לשני עיטורי גבורה בשרותו הצבאי.

נסיים בביקור בסדנת הנייר של יזהר. סדנה בה הוא מכין ניירות בדרכים יפניות מסורתיות מכותנה ומעץ תות- נייר אותו הוא מגדל באדמות האזור, כולל הסבר והדגמה על עולם הנייר ועל דרך הכנתו.

לסיום נרד אל עין מג'נונה שבמורד הוואדי או נבקר בבור מים ביזנטי עמוק ומרשים בפאתי הכפר.
 

ג'ת הגלילית

סיור בכפר עתיק, עתיר גינות וצמחי מרפא

מראה מקום
תות נייר- ג'ת הגלילית.- "תות-נייר" הוא שמו העברי של הצמח PAPER MULBERRY - עץ ממשפחת התותיים אשר קליפתו משמשת לייצור נייר- ביפן ידוע עץ זה בשם "קוזו".  תות נייר הוא גם שמו של בית המלאכה לייצור נייר הממוקם על הכביש הראשי של ג'ת סמוך לכיכר. צמח התות משמש חומר הגלם העיקרי בו משתמשים והנייר עצמו, עשוי מסיבי קליפות בטכניקה יפנית נקרא בטעות "נייר אורז". שם זה מקורו בטעות והשתרש במערב. ביפן נייר זה ידוע בשם Washi / Kigami. רוב הניירות עשויים מסיבי תות-נייר בלבד או שילוב של תות- נייר וסיבים אחרים, משום תכונותיו המשובחות, המקנות לנייר חוזק, גמישות, שקיפות ועמידות. כמו כן מייצרים נייר מצמחים אחרים לשימושים ספציפיים כגון  - כותנה לנייר ציור, פשתה לנייר לספרים, המפּ לתופי נייר וכן צמחים הנותנים טקסטורות מיוחדות כגון קש, בננה, קנה סוכר ועוד.