פיסת אדמה בין קדמה למסורת
נפתח בטיול רגלי, נצא מרחוב ארז למבואות כפר ורדים, נלך בין החלקות המעובדות ונכיר מקרוב מה הגדולים האלה ומה עושים בהם . נגיע לברכת מים עתיקה על הרכס, נהנה מנקודת תצפית מרהיבה ומשם ניכנס לכפר ינוח ממבואותיו המזרחיים.
 
מנוחה בין הר לים
נסייר בשני הגרעינים העתיקים. נכיר את סיפור הוויכוח העתיק בעולם הערבי שהביא לפילוג הכפר. ונישמע על הנוהג לנוח בינוח בדרך מערבה או מזרחה. נבקר בקברו של סיד שמס אשר הפיץ כאן את הדת בימים מסוכנים ונהג להתחפש לאישה בפאת הסכנה... נתארח בבית בינוח לארוחת צהרים אוטנטית.
 
רוכבים על הקשת
נסייר בכפר ורדים, נכיר את סיפרו של הישוב ואת הרעיון העומד מאחורי הסמל עם הקשת בענן ורוכב האופניים.
 
 

כפרים במרחק נגיעה

מראה מקום
יאנוח הוא כפר דרוזי נעים ומסביר פנים השוכן על מורדות הגליל המערבי הצופה אל הים התיכון. בין השכונות החדשות, נחות בו סימטאות, בתים וחצרות הלוקחים את המטייל בו לקצב אחר, זמן אחר וחיבור טוב לאדמה. כמעט בכל בית אפשר למצוא חכורה -חלקת אדמה בחצר האחורית בה גדלים פירות וירקות לצרכי הבית ובור מים להשקיית החכורה. על הגגות אפשר לראות סוכות גפנים ועל מעטים מהם עושים לפעמים "תעשיית" ייבוש קטנה של צימוקים, דבלים, חצילים, עגבניות, במיה ופפריקה. חוויה מיוחדת היא ביקור בבית העתיק של שיח' הכפר העליון. ועם רוצים כמו פעם, מנוחה עם ארוחה, מומלץ להיכנס למסעדת "זמאן זמאן" שעל הכביש הראשי של הכפר, אפשר לחנות בחנייה שליד הדואר ולעבור לצד השני. זוהי מסעדה  עם אוכל טעים ומיוחד, המטבח הדרוזי. ולידו חדר נוסף עם מזרונים, כריות ומחצלות שאפשר להתרווח עליהן עם קפה או תה מהביל, לספר סיפורים, לשמוע מוזיקה או סתם לנוח מטרדות החיים

טיול בין כפר ורדים לכפר יאנוח